Avaveeujumise koguperefestival

Soojal juuli nädalavahetusel toimub kauni Viljandi järve rannas ja lainetel kogupere avaveeujumise üritus Nord Avavee Festival 2019.

Kutsume Sind 20. ja 21. juulil Viljandisse. Võta kaasa oma lähedased ning tule osale, õpi ja võta mõõtu ning naudi suve Nord Avavee Festivalil.

Ujumine on olnud hinnatud oskus, treening ning vabaaja veetmise viis juba antiikajast. Ujumine on mõnus igas vanuses – väikelastele meeldib vees hullata, noored saavad mõõtu võtta kiiruses ja osavuses, hingelt noored lõdvestust päevasele pingutusele. Eestis on avavees ujumiseks palju ilusaid järvi, jõgesid ja mererandu, puhas ja parajalt soe vesi ning sobivat ilma tunduvalt rohkem kui suusatamiseks. Ujulad on eestimaal viimase saja aasta uus nähtus. Siinsed rahvad on iidsetest aegadest supelnud lahtise taeva all. Tule leia ühendus looduse ja iseendaga, näita oma meisterlikkust või õpi uusi oskusi, oodatud on kogu pere ja tegevusi on igale vanusele.

Mõlemal päeval pakume programmi kogu perele

Kahel päeval on tegevusi kogu perele. Koos Eesti Ujumisliiduga tutvustame “Õpime ujuma”metoodikat, mis on ka uue kooliujumise programmi alus. Õppetunnid toimuvad eri tasemetele ja vanustele. Pere noorimatele tutvustame ja julgustame ning juhendame vees liikumise võlusid ja võimalusi. Treeneri valvsa pilgu all ja lapsevanemate toel toimuvad veega sõbrunemise tunnid mudilastele. Kes on juba veega sõbraks saanud, saavad osaleda ujumisoskuste õppetundides. Kõikide õppetundide läbiv teema on turvalisus ja turvatunne. Soovijatele viiakse läbi ujumisoskuse testi ning edukad sooritajad saavad Päästeameti ja Eesti Ujumisliidu tunnistuse.

Koostöös Päästeameti ja Selts Eesti Vetelpäästega saab näha kuidas hädasolijat abistada ning julgemad on oodatud ise järgi proovima.

Ujumisoskuse omandanud osalejatele on kavas erinevad distantsid ja võistlused. Lastele on lühemad distantsid järve basseini piires. Kiirematele ja särtsakama loomuga harrastajatele on kavas pöördega sprint ja seda ka võistkondadele. Tagasihoidlikematele harrastajatele on kavas igamehe ujumine 1 kilomeetrisel distantsil. Kogenumad ja osavamad harrastajad on oodatud end proovile panema 3 km distantsil. Kõigis harrastajate ujumistes on lubatud kasutada kalipsosid, safety-buoy-id on soovituslikud. Sportlikuma loomuga osalejatele on Eesti Meistrivõistluste arvestuses veteranide e master-klassidele 3 km ning noored, juuniorid ja absoluut jagavad medaleid 5 km ja 10 km maraton distantsil.

Registreeri siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSel8CcH8wBr7rN1S8_EXjuEeS2KJhGeXZ7N053S77z50U5yBg/viewform

Programmis kahel päeval

  • Ujumisõpetus koostöös Eesti Ujumisliiduga
  • lasteujumised järvebasseinis
  • Vetelpääste tutvustus ja õppetunnid
  • sprindi võistlus 100meetrit
  • harrastajate distantsid 1 ja 3km
  • Eesti MV Avaveeujumises 3, 5 ja 10 km

Rohkem infot: FB-s @NordOWF , mob +372 58866625

 

Recent Posts
0
Kui Sul tekkis küsimus?
×
Kui Sul tekkis küsimus?
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
X