“Kõige suurem sisuline uuendus Galaxy Watch4 nutikella puhul on kindlasti operatsioonisüsteem. Kell on varustatud Samsungi ja Google’i koostöös valminud Wear OS Powered by Samsung operatsioonisüsteemiga, mis tähendab, et kasutajatel on kella kaudu nüüd erinevaid Google’i teenuseid palju lihtsam kasutada ja võimalusi on rohkem. Näiteks saab nüüd kella peal kasutada väga laias valikus populaarseid spordi ja terviserakendusi nagu Adidas Running, Calm, Strava ja Spotify. Samuti saab soovi korral kellaga navigeerimiseks kasutada Google Mapsi. Lisaks on kell varustatud uue kasutajaliidesega One UI Watch 3,“ selgitas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Uus nutikell on varustatud Samsungi ainulaadse BioActive sensoriga. Tegemist on lahendusega, mis ühendab endas kolm funktsiooni – optiline pulsimõõtja, elektriline südamerütmi ja bioelektrilise takistuse analüüs. Sensor lubab kasutajal nutikellaga vererõhku mõõta, EKG-d võtta, jälgida vere hapnikusisaldust ning esmakordselt ka kehakoostist mõõta. Kehakoostise mõõtmine annab kasutajatele rohkelt kasulikku infot nende tervise kohta, näiteks keha rasvaprotsent või veeprotsent. Kehakoostise mõõtmine kellaga kestab 15 sekundit, mille jooksul kogub seade kasutaja kohta 2400 andmepunkti, mille põhjal hinnang koostatakse.

„Samuti on kellal olemas kõikvõimalikud muud trenni ja vaba aja funktsioonid, mis on saadaval olnud juba varasematel Samsungi nutikelladel,“ ütles Aasma.

Seespool on kellal Samsungi uus 5 nm protsessor, mis on 20% kiirem ja graafikakiip, mis on lausa 10 korda kiirem kui eelmisel mudelil. Lisaks on kellal 16 GB salvestusruumi, et kasutajad saaksid soovi korral muusikat otse kellale laadida ja seda seejärel kõrvaklappidest ilma telefoni kasutamata kuulata. Samuti on kellad eSIM tehnoloogia toega, mis tähendab, et soovi korral saab kellaga helistada ja üle interneti muusikat striimida otse nutikellalt ja telefoni kaasa võtma ei pea.

Tehnilised andmed:


Galaxy Watch4 Classic
Mõõtmed ja kaal Roostevabast terasest korpus – 46 mm: 45.5 x 45.5 x 11.0 mm, 52 g – 42 mm: 41.5 x 41.5 x 11.2 mm, 46.5 g
Ekraan
– 46 mm: 1.36″ (35 mm) 450×450 Super AMOLED, Full Color Always On ekraan, Corning® Gorilla® Glass DX
– 42 mm: 1.19″ (30 mm) 396×396 Super AMOLED, Full Color Always ON ekraan, Corning® Gorilla® Glass DX
Protsessor Exynos W920 Dual Core 1.18GHz (5nm protsessor)
Mälu 1.5GB RAM + 16GB sisemälu
Aku 44 mm/46 mm: 361 mAh, 40 m/42 mm: 247mAh (tüüpiline) WPC-baasil juhtmevaba laadimine
OS Wear OS Powered by Samsung
Kasutajaliides One UI Watch 3
Sensorid Samsungi BioActive sensor (optiline südamerütm + EKG + bioelektrilise takistuse analüüs), akseleromeeter, barometer, güroskoop, geomagneetiline sensor, valgussensor
Ühenduvus LTE (vaid LTE mudelitel), Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Vastupidaus 5ATM + IP68 / MIL-STD-810G
Ühilduvus Android 6.0 või uuem ja millel on vähemalt 1.5GB RAM-i (vaid seadmega, mis toetab Google Mobile Services)
Hiljutised postitused
Kui Sul tekkis küsimus?
×
Kui Sul tekkis küsimus?
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
X