2020a. lõpus toimus Eesti Paralümpiakomitee (EPK) eestvedamisel kohtumine, kus arutleti, kas ja kuidas saavad erinevad osapooled Eesti parasporti panustada. Kohtumisel esindasid EPK-d Signe Falkenberg ja Kaia Kollo. Spordiklubi Nord oli esindatud koosseisus Tarmo Oras, Alar Varrak, Andres Olvik ja Marit Talunik. Lisaks osalesid Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi poolt Meelis Raiend, Tarmo Eerma ja Taavi Kendra. 

Spordiklubi Nord eesmärk on leida need paraspordialad, millel oleks võimalikult suur ühisosa klubis juba harrastatavate spordialadega, alustades pallimängudest. Täna on laual ühiseks alguseks ratastoolikorvpall. Ühelt poolt on Eesti Paralümpiakomiteel ja Ratastoolikorvpalli klubil soov ning huvi antud spordiala laiendada ja propageerida. On ju tegemist paraolümpiaalaga. Teiselt poolt on just korvpall spordiklubi Nord üheks laiemaks arendatavaks spordialaks. Arutlusel olid hoonete tänane ligipääsetavus ning sellega tulevikus laiendatavate hoonete rajamisel juba ette arvestamine. Lisaks soov koolitada treenereid läbi ratastoolikorvpalli ning teiste ratastoolipallimängude tutvustamise. 

2021. aasta esimesse poolde on planeeritud spordiklubi treeneritele suunatud ratastooli korvpalli tutvustav koolitus ning selgitada välja laiendatavate hoonete ligipääsetavuse teemalised kohandused. Ühine soov on leida võimalusi, kuidas ratastoolikorvpalli tuua rohkem pildile, leida uusi harrastajaid ning näidata selle aktiivse sportmängu atraktiivsust. Lisaks tulevikus jõuda ka momendini, kus Eestis tegutseks rohkem kui ühe võistkonna jagu harrastajaid, tekiks sisemine konkurents ning motivatsioon pidada turniire ja maavõistlusi lähiriikidega.

Pildi autor Gertrud Alatare.

Recent Posts
0
Kui Sul tekkis küsimus?
×
Kui Sul tekkis küsimus?
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
X