Reeglid

Võistluste juhend

2005-2012 sünniaastatele:

🏀 2005-2012 vanuseklassides on mänguaja pikkuseks 4×8 minutit ja vabavisete ajal aeg seisab, viimane veerandaeg mängitakse „puhast“ mänguaega.

🏀 Vaheaja pikkuseks veerandaegade vahel on 1 minut.

🏀 Mõlemal võistkonnal on üks Time -Out esimesel poolajal ja kaks Time-Out´i teisel poolajal.

🏀 Kui mängus on rohkem kui 30 punktiline vahe, tuleb korvi visanud võistkonnal alustada kaitsmist oma väljaku poolelt.

🏀 Meeskonnavead täituvad 4 veast igal veerandajal, alates viiendast veast järgnevad vabavisked.

🏀 Kui mängu normaalaeg jääb viiki tuleb lisaaeg, mida mängitakse ”äkksurma”-põhimõttel .

🏀 Lisaaega alustatakse hüppepalliga.

🏀 2005-2012 vanuseklassis on keelatud maa-ala kaitse kasutamine, träppimine on aga lubatud oma väljaku poolel. Mängitakse suurde korvi.

🏀 Mängitakse suurde korvi.

2013-2016 sünniaastatele

🏀 2013-2016 vanuseklassides on mänguaja pikkuseks 2×15 minutit, teise poolaja kaks viimast minutit on „puhas“ mänguaeg.

🏀 Mängitakse minikorvide all.

🏀 Vaheaeg on üks minut.

🏀 2013-2016 vanuseklassides on kohustuseks mängida mees-mees kaitset.

🏀 2013 sündinud lastel on kohustus alustada kaitsmist poolest väljakust.

🏀 Mõlemal võistkonnal on kasutada poolajal 1 minutiline mõtlemisaeg.

🏀 Meeskonnavead täituvad 5 veast mõlemal poolajal, peale mida järgnevad vabavisked.

🏀 Kui mängu normaalaeg jääb viiki tuleb lisaaeg, mida mängitakse ”äkksurma”-põhimõttel.